Operacje plastyczne piersi

Powiększanie piersi

Polega na poprawie kształtu i wielkości piersi. Powiększanie jest wykonywane z użyciem implantów piersiowych. Najczęściej stosowane są protezy silikonowe , zbudowane z utwardzonego żelu. Wybór kształtu i wielkości piersi dokonywany jest w oparciu o budowę anatomiczną i oczekiwania pacjentki.

W czasie zabiegu wytwarza się w tkance piersiowej kieszeń , w której umieszcza się implant. Nacięcie najczęściej wykonywane jest wzdłuż fałdu pod piersią. Implant może być umieszczony zarówno pod mięśniem na klatce piersiowej , jak i pod gruczołem.

Zabieg wymaga znieczulenia ogólnego. Po zabiegu nosi się sportowy biustonosz przez 6 tyg.
Powrót do pracy po około 1-2 tygodniach.     

Podniesienie piersi

Podniesienie piersi dotyczy kobiet z obwisłym biustem .Metoda ta pozwala uzyskać bardzo ładny , dziewczęcy , sterczący biust .

U pacjentek z obwisłym biustem musimy podnieść pierś , poprzez podniesienie wyżej, w nowe miejsce kompleksu brodawka-otoczka oraz usunięcie nadmiaru wiotkiej skóry.

Najważniejszy problem stanowią blizny pooperacyjne. Cięcia prowadzi się wokół brodawek , pionowo w dół i pod piersią .Następnie wycina się nadmiar skóry .Metoda ta daje najlepsze rezultaty u kobiet z dużymi lub średniej wielkości piersiami. Zabieg trwa ok.3 godziny. Po zabiegu zaleca się noszenie biustonosza w dzień i w nocy przez 3 m-ce. Powrót do pracy po ok.2 tygodniach.

Plastyka piersi z jednoczesnym wszczepieniem implantów piersiowych.

W szczególnych przypadkach małego i jednocześnie „obwisłego biustu”, konieczna jest plastyka piersi z jednoczesnym wszczepieniem implantów piersiowych.

Podczas jednego zabiegu wszczepia się implant pod mięsień piersiowy oraz redukuje nadmiar skóry poprzez plastykę typową dla podniesienia piersi .Zabieg ten zapewnia pełniejsze i jędrniejsze piersi , w porównaniu do podniesienia piersi bez wszczepienia implantów.

Zmniejszenie piersi

Zmniejszanie (redukcja) piersi dotyczy kobiet ze zbyt obfitym biustem. U pacjentek z przerostem gruczołów piersiowych musimy zmniejszyć, czyli zredukować piersi, jednocześnie je podnosząc.

Podobnie jak przy podniesieniu , najważniejszy problem stanowią blizny , które zlokalizowane są wokół brodawek , poniżej brodawki w dół oraz wzdłuż fałdu podpiersiowego. Zabieg trwa ok. 3-4 godziny. Po zabiegu przez 6 tyg. zaleca się noszenie biustonosza. Powrót do pracy możliwy po 3 tygodniach.

Najczęstsze powikłania to:zakażenie skóry i tkanek podskórnych,nagromadzenie płynu surowiczego.

Galeria