Operacje plastyczne piersi

Powiększanie piersi, implanty piersi

Operacja powiększania polega na poprawie kształtu i wielkości piersi. Powiększanie jest wykonywane z użyciem implantów piersiowych. Najczęściej stosowane są protezy silikonowe, zbudowane z utwardzonego żelu. Wybór kształtu i wielkości piersi dokonywany jest w oparciu o budowę anatomiczną i oczekiwania pacjentki.

W czasie zabiegu wytwarza się w tkance piersiowej kieszeń, w której umieszcza się implant. Nacięcie najczęściej wykonywane jest wzdłuż fałdu pod piersią. Implant może być umieszczony zarówno pod mięśniem na klatce piersiowej, jak i pod gruczołem.

Zabieg wymaga znieczulenia ogólnego. Po zabiegu nosi się sportowy biustonosz przez 6 tygodni.
Powrót do pracy po około 1-2 tygodniach.     

Podniesienie piersi

Podniesienie piersi dotyczy kobiet z obwisłym biustem. Metoda ta pozwala uzyskać bardzo ładny, dziewczęcy, sterczący biust .

U pacjentek z obwisłym biustem musimy podnieść pierś poprzez podniesienie wyżej, w nowe miejsce kompleksu brodawka-otoczka oraz usunięcie nadmiaru wiotkiej skóry.

Najważniejszy problem stanowią blizny pooperacyjne. Cięcia prowadzi się wokół brodawek, pionowo w dół i pod piersią. Następnie wycina się nadmiar skóry. Metoda ta daje najlepsze rezultaty u kobiet z dużymi lub średniej wielkości piersiami. Zabieg trwa około 3 godziny. Po zabiegu zaleca się noszenie biustonosza w dzień i w nocy przez 3 miesiące. Powrót do pracy po około 2 tygodniach.

Plastyka piersi z jednoczesnym wszczepieniem implantów piersiowych.

W szczególnych przypadkach małego i jednocześnie „obwisłego biustu”, konieczna jest plastyka piersi z jednoczesnym wszczepieniem implantów piersiowych.

Podczas jednego zabiegu wszczepia się implant pod mięsień piersiowy oraz redukuje nadmiar skóry poprzez plastykę typową dla podniesienia piersi. Zabieg ten zapewnia pełniejsze i jędrniejsze piersi, w porównaniu do podniesienia piersi bez wszczepienia implantów.

Operacyjne zmniejszenie piersi

Nazbyt rozwinięte piersi, to problem dotyczący wielu kobiet. Mówimy tu nie tylko o problemie estetycznym, ale także o tym, że duże i ciężkie piersi mogą być przyczyną problemów zdrowotnych. Duże piersi obciążają plecy i kręgosłup. Kobiety z dużym biustem skarżą się na bóle w okolicy kręgosłupa szyjnego, pleców, ramion oraz kończyn górnych. Duże piersi są bardzo wrażliwe na dotyk i niejednokrotnie są źródłem bólu. Duże piersi są też powodem kompleksów i wyzwalają odczucie dyskomfortu.

Na czym polega zmniejszenie piersi?

Operacja chirurgiczna zmniejszenia piersi polega na usunięciu nadmiernej ilości tkanki piersiowej. Cięcie przeprowadza się wokół otoczki brodawki, dalej biegnie pionowo w dół piersi i poziomo wzdłuż fałdu skórnego pod piersią. Zabieg ten można połączyć też z modelowaniem piersi.
Na konsultacji lekarz poznaje przyczyny poddania się operacji oraz oczekiwania pacjentki co do wyniku zabiegu.
Potem ocenie poddany zastaje ogólny stan zdrowia oraz elastyczność skóry pacjentki, a wszystko to by zapobiec ewentualnym komplikacjom w czasie i po operacji. Na konsultacji badane są waga, kształt klatki piersiowej, umiejscowienie piersi oraz wzrost pacjentki.

Jak wygląda operacja zmniejszania piersi?

Operacja zmniejszenia piersi jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym. Na 6 godzin przed operacją konieczne jest powstrzymanie się od jedzenia, picia i palenia. Zazwyczaj pacjentka zostaje w klinice po zabiegu na noc. Podobnie jak przy podniesieniu, najważniejszy problem stanowią blizny, które zlokalizowane są wokół brodawek, poniżej brodawki w dół oraz wzdłuż fałdu pod piersiowego. Zabieg trwa około 3-4 godzin.

Zalecenie pooperacyjne po zabiegu redukcji biustu

Przez pierwsze godziny po zabiegu pacjentka czuje ból, jaki efektywnie zwalczamy za pomocą leków przeciwbólowych. Piersi po zabiegu są zabezpieczone jałowym opatrunkiem. W okresie kilku dniu po operacji zalecamy odpoczynek pacjentce. Zdjęcie opatrunku następuje po paru dniach, wtedy stosujemy specjalny chirurgiczny biustonosz. Nosimy go według wskazówek lekarza. Po zabiegu przez 6 tygodni zaleca się noszenie biustonosza potem możemy zastąpić biustonosz operacyjny, zwykłym sztywnym biustonoszem. Pacjentka może wrócić do pracy po około 3 tygodniach, jednakże gdy wykonuje pracę fizyczną zalecamy dłuższy odpoczynek. Pamiętajmy też by chronić blizny przed promieniowaniem słonecznym około 6 miesięcy od  zabiegu. Efekty zabiegu zmniejszenia piersi jest trwały.

Galeria operacji plastycznych piersi